21 Niedziela Zwykła – 26.08.2018 r.

W liturgii w tym tygodniu przypada:

•    W poniedziałek – wspomnienie św. Moniki,
•    We wtorek      –  wspomnienie św. Augustyna,
•    W środę        – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Informacje:

•    Dzisiaj w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej po mszy św. odmówimy akt zawierzenia narodu Polskiego Matce Bożej.

•    Witamy w naszej parafii ks. Tadeusza Horwata, który został skierowany do pracy w naszej parafii przez ks. Inspektora. Życzymy mu wszelkich łask i opieki naszej patronki Matki Bożej Szkaplerznej. Natomiast ks. Józef Komosa, który pracował w Witowie przez ostatnie trzy lata został skierowany do pracy w Polanie.

•    W piątek na g. 16.00 zapraszamy ministrantów oraz kandydatów na pierwszą zbiórkę po wakacjach.

•    Kontynuujemy prace przy naszym kościele związane z odwodnieniem terenu oraz wykonaniem nowej nawierzchni z kostki granitowej i nowych schodów. Na trwającą inwestycje zostały zebrany ofiary od parafian w wysokości 120 450 zł od Parafian z Witowa oraz 15 000 $ od Koła Witów z Chicago w USA. Natomiast wypłacono już kwotę 250 000 zł na odwodnienie i 12 000 zł. Na instalacje elektryczne. Ponieważ na koncie parafialnym mieliśmy środki z poprzednich lat w wysokości 100 000, dlatego mogliśmy na bieżąco wypłacić należność. Od września w drugą niedziela miesiąca składka będzie przeznaczona na trwające inwestycje. Za składane ofiary serdecznie dziękujemy.

•    Organizowana jest pielgrzymka do Medugorje w terminie 23-30 września 2018 roku. Koszt pielgrzymki wynosi 1250 zł od osoby. W zakrystii i przedsionku kościoła znajdują się szczegółowe informacje. Osoby zainteresowane proszone są o zabranie kart z programem i szczegółowymi danymi.

•    W minionym tygodniu złożyli ofiary na kwiaty i sprzątali kościół: Maria Gąsienica, Zofia Łacek, Maria Nędza, Patrycja Dziekańska, Maria Bużek, Stanisław Gąsienica. Ofiary na kwiaty złożyli: Danuta Gacek, Zofia Nowak, Beata Bużek. Dziękujemy im serdecznie. W tym tygodniu do sprzątania kościoła w sobotę prosimy rodziny zamieszkałe w Witowie od nr  51 do 60.

Ogłoszenia Zewnętrzne:

•    Sanktuarium w Ludźmierzu zaprasza w dniu 2 września na 31 Dożynki Podhalańskie i święto 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Prosimy o zabranie bezpłatnych gazetek z Ludźmierza.

•    W dniu 6 września 2018 roku (czwartek) od g. 11.00 w Ośrodku Zdrowia w Witowie odbędą się badania USG, Doppler, USG nerek, stawów, piesi, echo serca. Koszt badania wynosi 55 zł. Bliższe informacje można uzyskać w przychodni.